maj 27 2014

Sprzęt rehabilitacyjny coraz bardziej przyjazny...


Komentarze: 0

Sprzęt rehabilitacyjny to cała paleta różnych urządzeń i przedmiotów umożliwiających odzyskanie pełnej lub częściowej sprawności. Ze względu na nie zawsze mały koszt sprzętu rehabilitacyjnego zostały uruchomione dofinansowania. Można się o nie starać poprzez wizytę u lekarza i wnioski złożone w NFZ lub można się zgłosić do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Jak wiele dziedzin życia także producenci sprzętu rehabilitacyjnego prześcigają się w stworzeniu najlepszych i najbardziej ergonomicznych sprzętów, patrząc zarazem na najnowsze odkrycia materiałowe. Na rynku można dostać np. lekkie rozkładane stoły do masażu, wykonane z drewna, a obite wysokojakościową tapicerką, dostępną w wielu kolorach. Kolorowe lub drewniane tablice do ćwiczeń manualnych dla dorosłych i dzieci. Głównym zadaniem takich tablic jest zwiększenie ruchomości stawów, a także siły mięśni dłoni i palców.

Wartym wspomnienia urządzeniem jest np. wirówka do kończyn dolnych i kręgosłupa. Wirówka przydaje się do zmniejszenia opuchlizny, poprawienia krążenia, redukcji bólu i napięcia mięśni. W wielu firmach ze sprzętem medycznym można zakupić wirówkę, jedną z nich jest P&P CITO: www.ppcito.com https://www.facebook.com/ppcitopl. Dostępna w tym sklepie wirówka jest bardzo ekonomiczna pod względem zużywania wody, bezpieczna (ponieważ nie włączy się bez wody), posiada system odkamieniania, ma regulacje strumienia wody, jest także bezpieczna i wygodna ze względu na wbudowane stopnie, po których można z łatwością się dostać do wewnątrz.

Ważnym w dzisiejszych czasach sprzętem rehabilitacyjnym są kształtki rehabilitacyjne np. półwałki lędźwiowe, które to wymyślone zostały dla osób spędzających dużo czasu w pozycji siedzącej i w samochodzie. Półwałki stworzone są na bazie pianki poliuretanowej i wykończone obiciem welurowym (możliwym do zastąpienia przez materiał skóropodobny).

Jednak jednym z najnowocześniejszych sprzętów rehabilitacyjnych, o którym na pewno warto wspomnieć jest urządzenie do trakcji (odciągania powierzchni stawowych sąsiadujących ze sobą kręgów) odcinka szyjnego kręgosłupa. Można go stosować w szpitalach, placówkach medycznych oraz w domu. Dotąd zamiast trakcji stosowano metodę Glissona, lecz ona nie pozwalała na pełne odprężenie się pacjenta ponieważ przyjmowało się pozycję siedzącą, obciążała stawy skroniowo -żuchwowe, generowała siłę, która doprowadzała odcinek szyjny kręgosłupa do przeprostu, nie posiadała stabilizacji i co ważne stosowanie jej nie było w pełni komfortowe dla pacjenta, ponieważ był on opięty poprzez uprząż. Trakcja za to ma regulowane indywidualnie podparcie karku, posiada trzy kąty nachylenia, materiał zagłówka i podparcia wykonane są z najlepszych jakościowo gąbek.

ppcito : :
Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz