Archiwum maj 2014


maj 27 2014 Szybka i sprawna pomoc na terenie całego...
Komentarze: 0

katalog handlowy 10-2012

ppcito : :
maj 27 2014 Sklepy medyczne, biznes zmieniający się...
Komentarze: 0

 

Już od wielu lat na rynku pojawiały się sklepy medyczne. Z biegiem czasu większość z nich swój asortyment zaczęła sprzedawać także poprzez internetowe sklepy medyczne. Wszystko to po to, aby osoby lub instytucje, które potrzebują sprzętu medycznego miały do niego jak najlepszy dostęp.

Sklepy medyczne zaopatrują nie tylko szpitale, ale także prywatne praktyki oraz bezpośrednio osoby prywatne (osoby o niepełnosprawności, która pozwala im się poruszać oraz opiekunów osób niepełnosprawnych z problemami w poruszaniu się). Ważny jest fakt, że wiele sklepów posiada swoich doradców, którzy pomagają dobrać sprzęt medyczny indywidualnie dla każdego potrzebującego. Niektóre sklepy medyczne posiadają także wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego. Istotne jest to np. dla osób z czasowym urazem kończyn typu złamania.

Większość sklepów specjalizuje się w sprowadzaniu najwyższej jakości sprzętu medycznego z Polski i zagranicy. Placówki prześcigają się w sprzedaży coraz nowocześniejszych pod względem rozwiązań materiałowych i rozwiązań rehabilitacyjnych sprzętów medycznych. Przeszukując asortyment internetowych sklepów medycznych można wybierać jak najbardziej odpowiadający nam sprzęt i poszukiwać najkorzystniejszej ceny. Niektóre sklepy medyczne połączone są bezpośrednio z produkcją. To daje możliwość szybkiego dostosowania niektórych sprzętów indywidualnie do potrzeb klienta.

Zdarzają się także internetowe sklepy, które poza ofertą sprzętów medycznych oferują także dostęp do listy specjalistów,ale także z zakresu medycyny estetycznej. Co ciekawe, są także sklepy, które poza sprzedażą zajmują się także organizacją prelekcji, szkoleń i spotkań ze specjalistami. Sklepy medyczne coraz bardziej dopasowują się do potrzeb klientów np. oferując możliwość negocjacji cen lub możliwość oznaczenia zakupionych u Nich produktów poprzez grawerowanie bądź oznaczanie laserowe. Niektóre sklepy medyczne w swej ofercie mają także adaptację pomieszczeń dla osób niepełnosprawnych albo konsultacje i sprzedaż domową.

Sklepy medyczne dostosowują się do swoich klientów najbardziej jak mogą, idą ku nowoczesności wraz z klientami. Na rynku można spotkać wiele rzetelnych sprzedawców oferujących najlepsze jakościowo sprzęty medyczne, jedną z takich firm jest www.ppcito.com https://www.facebook.com/ppcitopl.

https://www.youtube.com/watch?v=llTZi8-Ef-0

ppcito : :
maj 27 2014 Rozwój w produkcji odzieży medycznej i...
Komentarze: 0

Komfortowe obuwie i odzież w pracy wspomaga wydajność pracowników. Według badań przeprowadzonych w roku 2005, aż, co czwarty pracownik był niezadowolony z warunków, w jakich pracował. Medycyna to dział gdzie, warunki pracy są szczególnie ważne. Od kondycji i samopoczucia pracowników medycznych zależy zdrowie i życie pacjentów. W związku z tym pracownicy medyczni powinni mieć odpowiednio dobrane obuwie oraz odzież. Dawniej odzież medyczna miała spełniać przede wszystkim normy dotyczące wygody i bezpieczeństwa w pracy. Dziś patrzy się na nią także pod kątem wyglądu, estetyki. Na stronach internetowych można znaleźć całą paletę barw, ale także różne rodzaje krojów.

W odzieży medycznej liczą się przede wszystkim materiały, jakość i wykonanie. Do szycia wykorzystuje się np. elanobawełnę lub stuprocentowa bawełnę. Materiał ten może być w różnych kolorach, ale co najważniejsze łatwo się go pierze i prasuje oraz jest odporny na codzienne użytkowanie. Warto też wspomnieć o rozwiązaniu kwestii zapięć, mamy tu do czynienia z zamkami i napami. W większości odzieży napy wykonane są z najwyższej jakości niklowanej stali, dzięki czemu unika się rdzy, są też łatwe do odpięcia i zapięcia co przy szpitalnych wymogach jest dużym udogodnieniem.

Odpowiednie obuwie medyczne musi posiadać wyprofilowaną w prawidłowy sposób, miękką wkładkę, powinno być wykonane z naturalnych materiałów, ale także powinny posiadać poprzeczne i podłużne łuki dzięki którym chodzenie w obuwiu będzie wygodne. Obuwie takie jest potrzebne tak na prawdę wszystkim pracownikom, którzy większość czasu spędzają siedząc lub chodząc, ale także dla osób, które mają problemy zdrowotne związane ze stopami i całymi kończynami dolnymi. Obuwie medyczne to także dobre rozwiązanie dla osób ceniących w pracy wygodę i jakość. Niektóre typy obuwia medycznego posiadają atesty dla stóp wrażliwych.

Innym medycznym detalem, który na przestrzeni lat stał się bardziej ergonomiczny są kule ortopedyczne. Dzięki zastosowaniu aluminium najwyższej jakości można dziś kupić lekkie i bardzo wygodne do użytku kule ortopedyczne. Kule posiadają regulacje wysokości nawet na dwa różne sposoby, skokowy i bezstopniowy. Aby zwiększyć komfort podczas użytkowania, kule łokciowe wyposażone są w miękkie, tworzywowe oparcia pod dłoń i przedramię, które co ważne można regulować. Tworzywo z którego są wykonane jest najnowocześniejszym osiągnięciem, pozyskiwane jest bowiem dzięki technice „bi-material”. Kule ortopedyczne można kupić w wielu sklepach, między innymi w sklepach internetowych. Jeden z nich, P&P CITO można znaleźć pod adresami www.ppcito.com oraz https://www.facebook.com/ppcitopl.

ppcito : :
maj 27 2014 Nowe oferty sklepów medycznych - serwis...
Komentarze: 0

Aby zostać serwisantem sprzętu medycznego trzeba ukończyć studia lub szkolenia. Te drugie odbywają się przeważnie w dużych miastach lub za granicą. Organizowane są np. przez firmy produkujące sprzęt medyczny i nieraz wiążą się z dużymi kosztami. Jednakże później pracę można znaleźć w wielu miejscach. Oprócz szpitali i innych placówek medycznych można pracować w prywatnych firmach, np. zajmujących się rozprowadzaniem sprzętu medycznego.

Serwisem sprzętu medycznego zajmują się albo prywatne firmy, albo firmy związane z konkretnymi markami, są także sklepy internetowe ze sprzętem medycznym, gdzie taką usługę również można znaleźć. Internetowe sklepy medyczne takie jak P&P CITO (www.ppcito.com; https://www.facebook.com/ppcitopl) zajmują się dystrybucją, konserwacją i serwisem sprzętu medycznego.

Jeżeli kiedyś będziemy potrzebować serwisu sprzętu medycznego to na początku należy zwrócić uwagę czy serwisant obsługuje ważną dla nas markę. Niektóre firmy zajmują się wyłącznie naprawą nowych sprzętów, inne jasno mówią, że te starsze modele też serwisują. Ważne aby serwisant oferował aparaturę zastępczą na czas naprawy. Istotne jest to przede wszystkim dla ośrodków prywatnych i osób prywatnych gdzie brak sprawnej aparatury może oznaczać wysokie straty pieniężne, a także może zagrozić czyjemuś zdrowiu.

Serwisy oprócz samych napraw zajmują się również innymi pomocnymi sprawami ważnymi przy użytkowaniu sprzętu medycznego. Prowadzą np. doradztwo techniczne przy zakupie nowych sprzętów, ale także pomoc przy odsprzedaży posiadanych. Zajmują się też np. wydawaniem orzeczeń technicznych, wystawianiem paszportów technicznych, organizowaniem szkoleń dla przyszłych i obecnych serwisantów. W swojej ofercie maja także montaż i demontaż aparatury, modernizację istniejącej, a także monitorowanie i przypominanie np. o przeglądach.

Wyniki kontrolne przeprowadzone przez serwisanta powinny być rejestrowane i powinno się je przechowywać przez pięć lat. W ciągu tego okresu czasu mogą bowiem zostać przeprowadzone kontrole sprzętu medycznego np. przez organy nadzoru i kontroli warunków pracy. Mimo ustaw mówiących o konieczności serwisowania aparatury medycznej, nie ma określonego czasu, po którym należy wykonać przegląd serwisowy, co może przyczynić się do niebezpiecznych awarii sprzętu.

a1

ppcito : :
maj 27 2014 Kardiowerter - wszczepialny defibrylator
Komentarze: 0

Metoda wszczepiania kardiowerterów sięga lat 80 XX wieku. Dawniej trzeba było przeprowadzić inwazyjny zabieg otwarcia ściany klatki piersiowej, w dzisiejszych czasach możliwe jest wprowadzanie elektrod poprzez żyły, aż do prawej komory serca, a kardiowerter pod mięśnie klatki piersiowej. Pierwsze kardiowertery umiały tylko w razie wypadku defibrylować, dziś jednak dzięki rozwojowi elektroniki mogą działać jak rozrusznik serca, analizować i rejestrować arytmię.

Według badań przeprowadzonych już w 2009 roku, każdego tygodnia umiera ok 1200 osób, z powodu nagłych problemów z sercem. Dlatego też specjaliści alarmują, aby rozpowszechnić wśród lekarzy, iż istnieję rozwiązanie problemu. Wystarczy tylko wszczepić pacjentom kardiowerter, który będzie monitorował akcję serca i w razie czego działał jak defibrylator. Istnieją przypadki gdzie pacjenci odczuwają silny ból po wszczepieniu urządzenia, jednak lekarze powtarzają, że po operacji można prowadzić normalne życie.

Wskazaniami do wszczepienia kardiowertera są np. przebyte już zatrzymania krążenia w mechanizmie migotania komór, częstoskurcz komorowy niestabilny hemodynamicznie, czy też np. zespół Brugadów, albo niewydolność serca. W Polsce w 2005 roku wszczepiono i wymieniono 1503 kardiowertery, nie zmienia to jednak faktu, że takich operacji mogłoby się odbywać więcej. W rankingu takowych operacji niestety okazuje się, że w Polsce wykonuje się ich kilkakrotnie mniej niż np. w Niemczech, Czechach, USA czy na Węgrzech. W Polsce wszczepia się na rok 50 kardiowerterów na każdy milion mieszkańców, w USA jest to liczba przekraczająca 300 operacji, a w Niemczech ponad 200 osobom na każdy milion wszczepia się kardiowerter.Firm, gdzie można kupić w Polsce urządzenia medyczne jest kilka, jedną z nich jest P&P CITO www.ppcito.com, https://www.facebook.com/ppcitopl.

Wszczepienie kardiowertera polega na kilku etapach. Najpierw znieczula się pacjenta miejscowo, później ogólnie i sprawdza się jak dużej energii potrzeba u danego pacjenta aby przerwać arytmię. Następne są testy wysiłkowe aby dostosować defibrylator, po tygodniu wykonuje się znowu próbę progu defibrylacji i gdy wszystkie badania przejdzie się pomyślnie pacjenta wypisuję się do domu. Kolejnym krokiem jest pojawianie się co około trzy lub sześć miesięcy na kontrolne sprawdzenie kardiowertera.

Ważne aby po takiej operacji unikać działania pól elektromagnetycznych, czyli także radia CB, i telefonu komórkowego(można go używać, ale po przeciwnej stronie od wszczepionego kardiowertera), nie wolno podnosić ciężkich przedmiotów ani wykonywać rezonansu magnetycznego.

kardiowerter

ppcito : :